Ako sa zapojíte

AKO SA ZAPOJIŤ do celoročného edukačného preventívneho programu prevencie detskej obezity s materskou školou (triedou) v školskom roku 2024/25  

 

1. vyberte si triedu detí, s ktorou po zaškolení oboch učiteliek, začnete pracovať v programe prevencie. Ak začínate, doporučujeme predškolákov

2. zaregistrujte sa, obe pani učiteľky z triedy, na ŠKOLENIE  Zeleninkových Lektoriek  cez link (dolu).

Termíny školení nájdete na tomto webe.  Školenie môžete absolvovať samostatne. Podmienkou školenia je úhrada príspevku  5 dní pred termínom.

 

Cena školenia pre jednu pani učiteľku je 99,00 eur (obe 198,00 eur).  V príspevku je zahrnuté:

 

Priebeh školenia:

 • 08.45 hod. Registrácia v MŠ
 • 09.00 hod. Praktická časť _ zážitková hodina s deťmi (cca 40 min.)  vedúca jedálne je vítaná  
 • 10.35 hod. Teoretická časť pre pedagógov
 • 14.00 hod  Odovzdanie certifikátov
 • 14.30 hod  Ukončenie

 

Milé budúce lektorky, na každom školení si môžete vybrať podporený materiál k prevencii detskej obezity pre deti do triedy a rodičov k projektu. Všetky pomôcky sú jedinečným vyhotovením občianskeho združenia Malý šéfkuchár bez čapice. Všetky práva sú vyhradené. Vopred ďakujeme, že ich nekopírujete ani nerozmnožujete, ale ich zakupujete, čím priamo prispievate na spoločné šírenie osvety zdravého životného štýlu detí. Vopred ďakujeme za podporu.

Material k projektu "ZELENINKOVÉ šialenstvo ®" vyrobené za účelom osvety v organizácií Malý šéfkuchár bez čapice OZ:

 • Edukačno-rozprávkovú knihu pre deti a rodičov na doma: AKO NAUČIŤ DETI JESŤ ZELENINU (Akciová cena na školení 20,00eur)
 • Detskú kuchársku zeleninkovú zásterku – hand made
 • Mrkvičkový pracovný zošit s testovacím zeleninkovým hárkom pre deti
 • Mrkvičkové tričká pre deti - hand made
 • Mrkvičkovú medailu - hand made
 • Zeleninkovú záhradku - hand made

 

Zaškolené pani učiteľky "Zeleninkové Lektorky" na školení dostanú hore uvedený materiál potrebný k spusteniu projektu, do registrácie je potrebné uviesť počet detí. Príspevok na dieťa je 10 eur na školský rok. Materská škola zadováži pomôcky na počet detí v triede pred spustením projektu.

Škola zabezpečuje čerstvú zeleninu počas projektu v súlade s hygienickými normami. Bližšie informácie na školení.

 

Harmonogram projektu:

September – Jún:   ZELENINKOVÉ šialenstvo s deťmi - program prevencie detskej obezity a zdravého životného štýlu

Apríl:   objednávanie: medailí, zeleninkových tričiek pre deti k ukončeniu projektu

Jún:   ZELENINKOVÉ PÁRTY -  slávnostné ukončenie programu, aj za účasti rodičov

 

Registráciou oboch učiteliek na školenie s následnou registráciou konkrétnej triedy do projektu: Zeleninkové šialenstvo® na tento školský rok 2024/25  sa stanete partnerom združenia Malý šéfkuchár bez čapice OZ so spoločným a jedinečným cieľom vytvoriť priateľskú a korektnú spoluprácu v oblasti prevencie detskej obezity a zdravého životného štýlu našich najmenších.

Cieľom našej primárnej prevencie obezity je udržateľnosť programu a opakovane sa vrátiť s deťmi dva až tri krát k danej zelenine v procese viacročného pobytu detí v materskej škole a tak si vytvoriť pozitívny vzťah k zdravým stravovacím návykom za pomoci učiteľky, ale hlavne rodičov. Ranný vek dieťaťa je alfou omegou pre tvorbu stravovacích, hygienických, pracovných, ale i pohybových návykov na celý život človeka. Projekt je vhodný  pre všetky deti v materskej škole aj pomiešané vekové kategórie.

Tešíme sa na nové deti, ale najmä lektorky s ktorými rozhýbeme svet k zdravším návykom. Ďakujeme za dôveru, vidíme sa na školení:

REGISTRÁCIA