O nás

Cieľom organizácie Malý šéfkuchár bez čapice OZ je upovedomiť verejnosť o nevšímanej nadváhe detí a  narastajúcej obezite v rodinách. Prioritne podporujeme zdravý životný štýl detí s edukačno-zážitkový programom ZELENINKOVÉ ŠIALENSTVO pre materské školy a školské kluby, ktorý je zameraný na prevenciu detskej obezity. Pravidelne organizujeme detské kurzy varenia školákov, kurzy pre rodičov so škôlkarmi, podporujeme  vzdelávanie  o jedle na základných školách, organizujeme školské workshopy, webináre a vedieme skupinové a osobné konzultácie zamerané na poruchy príjmu potravy.

V roku 2016 sme sa prvý krát zapojili do celosvetovej kampane FOOD-REVOLUTION Jamieho Olivera so zámerom skvalitnenia stravovania na školách. Rovnako spolupracujeme s Holandskou charitou CCP v rámci ktorej podporujeme vzdelávanie detí v Ugande.

Našimi dlhodobými priateľmi a spolupracovníkmi sú kuchár a cateringový konzultant Jaroslav Guzanič pôsobiaci vo Švajčiarsku, Janica Málek Lacová zakladateľka JEMINÉ v Martine a nutričná poradkyňa pre deti a dospelých Mária Markeová, ale i Asma Rehman z Pakistanu, ktorá pomáha deťom bez prístrešku. Z každého nášho e-shopu zakúpeného zeleninkového trička prispievate aj vy na podporu práve týmto deťom, čo nás veľmi teší. Ďalej spolupracujeme s reštauráciou Panoráma v Nových Zámkoch so šéfkuchárom Zoltanom Salgom, s jogovým centrom pre deti Dandala v Bratislave a mnohými skvelými maminami, odborníkmi, inštitúciami, materskými a základnými školami, ale hlavne si vážime a ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a podporovateľom za 2% v našej zeleninkovej misií za zdravím.

 

Sme otvorení všetkým novým ľuďom a projektom, ktorí podporia skvalitnenie stravovania a zdravý životný štýl detí a rodín.

Zeleninkové šialenstvo pre materské školy

Malý šéfkuchár bez čapice OZ