O nás

Cieľom organizácie Malý šéfkuchár bez čapice OZ je upovedomiť verejnosť o nevšímanej nadváhe detí a narastajúcej obezite v rodinách. Prioritne podporujeme zdravý životný štýl detí s edukačno-zážitkový programom ZELENINKOVÉ ŠIALENSTVO pre materské školy, ktorý je zameraný na prevenciu detskej obezity.

Pravidelne organizujeme detské kurzy varenia školákov, kurzy pre rodičov so škôlkarmi, podporujeme  vzdelávanie o jedle na základných školách, organizujeme workshopy, školenia pre pedagógov a rodičov, webináre a vedieme skupinové a osobné konzultácie zamerané na poruchy príjmu potravy a prevenciu obezity.

Našimi dlhodobými spolupracovníkmi sú kuchár Jaroslav Guzanič pôsobiaci vo Švajčiarsku, Janica Málek Lacová zakladateľka JEMINÉ v Martine a úžasná nutričná poradkyňa pre deti a dospelých Mária Markeová. Partnerom do koča a do voza je Regionálne-edukačné centrum a reštaurácia Panoráma v Nových Zámkoch, ktoré sú edukačno-zážitkovým ostrovom pre teenagerov a ich motiváciu v kuchyni.

V roku 2016 sme sa prvý krát zapojili do celosvetovej kampane FOOD-REVOLUTION Jamieho Olivera so zámerom skvalitnenia stravovania na školách. Od vtedy aktívne podporujeme tieto vzdelávacie aktivity na Slovensku a rovnako aj v zahraničí ako napr. organizáciu "Deti bez prístrešku" jej organizátorku Asmu Rehman z Pakistanu, ktorá pomáha sirotám. Spolupracujeme s Holandskou charitou CCP-Uganda, v rámci ktorej podporujeme vzdelávanie a zdravý životný štýl detí v Afrike. Od 2019 sme sa stali partnerom celosvetovej organizácie OMEP, ktorá podporuje práva dieťaťa v rannom veku na zdravie, vzdelanie a výchovu. V nie poslednom rade, zdieľame tradície slovenskej kuchyne a pomáhame deťom i rodinám z Ukrajiny. Toto všetko sa nás dotýka.

Na podporu osvety prevencie detskej obezity k projektu ZELENINKOVÉ šialenstvo®  sme si interne vytvorili vlastnú značku zeleninkových tričiek, z každého príspevku za tričko prispejeme na podporu deťom, ktoré to práve potrebujú, čo nás veľmi teší. Aktuálne zbierame finančnú pomoc pre malé rómske deti z Moldavy nad Bodvou, ktoré už skoro budú zeleninkovou škôlkou a tak sa pridajú k druhej stovke škôlok na Slovensku. Veľmi sa tešíme a ďakujeme za dôveru.

Sme otvorení všetkým novým ľuďom a projektom, ktorí podporia skvalitnenie stravovania a zdravý životný štýl detí a rodín.

 

Malý šéfkuchár bez čapice

Malý šéfkuchár bez čapice OZ